صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨  -  
دپارتمان گردشگری سلامت
صفحه اصلی > درباره ما 
»  درباره ما 

"بسمه تعالی"

ایران کشوری است با آب وهوایی دلپذیر وتاریخی درخشان که همواره مورد توجه گردشگران و جهانگردان بوده است. در حالیکه در زمستان در دامنه کوههای  زاگرس و البرزش پیستهای اسکی مملو از برف پذیرای ورزشکاران است، در سواحل جنوبی آن از جمله جزیره کیش شناگران و علاقمندان به ورزشهای آبی مشغولند. شاید در کمتر کشوری با پیمودن کمتراز200 کیلومتر می توان از جنگلهای انبوه و سر به فلک کشیده به کویر بکر و خشک و سوزان و پر رمز و راز رسید.

این جاذبه ها در کنار جاذبه های تاریخی و مذهبی که مهمترین آن وجود بارگاه منور امام هشتم شیعیان جهان  در مشهد می باشد، ایران را به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل کرده است. در این میان سابقة درخشان  و سرشار از افتخار پزشکی در ایران چه در ادوار کهن و طب سنتی  و چه در سالهای اخیر و در طب مدرن سرآمد کشورهای جهان است. شاید کمتر کسی باشد که نام حکیم بوعلی سینا و آثار جاودانه او را نشنیده باشد.

در حوزه طب مدرن نیز، از انجام جراحی های ساده تا اعمال جراحی پیچیده تر نظیر جراحی قلب باز و پیوند اعضا در مراکز درمانی کشورمان قابل انجام است.

 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران به عنوان متولی درمان در کشور می کوشد ضمن نظارت بر روند ارائه خدمات بهداشتی، بستر مناسبی  برای درمان بیماران مراجعه کننده از کشورهای دیگر فراهم آورد. در این راستا این وزارتخانه، ضمن ارزیابی و اعتبار بخشی بیش از 900 بیمارستان در کشور،  با  اعطای گواهینامه IPD، بیمارستان های دارای مجوز پذیرش بیمار خارجی را مشخص نموده است. علاوه براین تعدادی از بیمارستانهای ایران موفق به کسب مدارک اعتبار بخشی بین المللی هم شده اند.

سیاست گذاری در حوزة گردشگری سلامت ایران توسط شورای راهبری گردشگری سلامت کشور متشکل از 5 ارگان وزارت بهداشت، وزارت امورخارجه، سازمان نظام پزشکی، اتاق بازرگانی ایران و سازمان میراث فرهنگی صورت می گیرد. در کنار این سازمانها، انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران با گردهم ]وردن شرکتهای مجوزدار و مراکز درمانی مورد تایید وزارت بهداشت ایفا نقش می نماید.

 

مهمترین اعمال جراحی و درمانهایی که در ایران انجام می شود:

1-     آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی عروق کرونر

2-    جراحی پلاستیک شامل رینو پلاستی ، و جراحی شکم ( ابدو  مینوپلاستی )

3-    کاشت انواع پروتز

4-    جراحی های اورتوپدی شامل جراحی زانو و امثال آن

5-    انواع جراحی قلب شامل تعویض دریچه و بای پس قلب

6-    IVF

7-    خدمات دندانپزشکی

8-    پیوند مغز استخوان و قرنیه

9-    کاشت مو

10-  جراحی های چشم و پلک

11-  کلینیک خواب

12- LTM

13- درمان انواع بیماریهای پوست شامل سوریازیس و پمفیگوس